Кава мілітарі

«Там, де кава»: львівська кав’ярня з херсонським присмаком

Перед початком повномасштабного вторгнення Костя Мінаков та Ілля Борисюк працювали разом над створенням сервісу продажі квитків на онлайн платформі inbus.ua та мережею кавових заправок і автостанцій для платформи inbus.point. Проте російська агресія внесла корективи в роботу хлопців і уже кілька місяців в центрі Львова працює кав’ярня «Там, де кава».

За словами її власників, кав’ярня створена не лише для того, щоб випити смачну каву, але і надати робочі місця для переселенців та підтримати економіку країни у такий складний час.

«Ми більше фокусуємо увагу на працівниках, їх комфорті та на якості кави, це основні дві складові гостинного бізнесу, щоб бути на рівні, бо у Львові досить розвинена культура кави і сервіс. Здається, ми працюємо, щоб платити оренду, зарплати і постачання, всі ці люди завдяки нам заробляють гроші, а ми поки заробляємо досвід, зараз ще не дійшли до остаточного усвідомлення концепції закладу», – зазначила Олександра  Шершень, дружина одного із засновників, СММ та кондитер у кав’ярні.

Засновниками кав’ярні є Костя Мінаков та Ілля Борисюк, Костя –  засновник ІТ компанії, яка розробляла забезпечення автостанцій.  У кав’ярні він виконує роботу менеджера. Сам Костя з Херсону, але переїхав у Донецьк де побудував свій бізнес перевезень. Надалі переїхав у Київ, потім до Львова.  Ілля – дизайнер, ініціатор створення.

Першими працівниками кав’ярні були люди, які втекли від війни до Львова, такі як Каріша з Харкова, яка втратила дім, який 24 лютого розбомбили окупанти, та Льоша, який теж виїхав з Харкова і тимчасово жив у школі разом з біженцями.

Херсонці діляться, що було складно відкрити новий бізнес у місті, де на кожному кроці, можна випити смачної кави, або скуштувати щось солоденьке.  Проте дякуючи місцевим та небайдужим людям, це вийшло.

«У місті, нас прийняли добре, я саме про кав’ярню, дивуюсь скільки ми отримуємо підтримки від львів’ян,  хоча нас попереджували про якихось грізних львівських вуйок, які не дадуть нам тут будувати бізнес, але не зустрічали таких ще», – розповідає Олександра Шершень.

Переселенці  планують розширяти мережу та надавати можливість людям працювати у команді, або ж бути клієнтами та смакувати каву. А також повернутися у Херсон, аби надалі працювати над розширенням автостанційного сервісу, тому що він в Україні наразі малорозвинений, а у хлопців є бажання вивести його на європейський рівень.

«Костя притримується свого шляху навіть у такі часи, розробляє проєкти відновлення знищених автостанцій, будівництво нових. Ми з Іллею хотіли б будувати модульні будинки, він вже достатньо розробив проєктів, які не втілюються через брак коштів. Кав’ярня зараз для нас такий собі іспит на виживання», – додала Олександра Шершень.

Total
0
Shares
1 коментар
  1. Ви молодці , у вас обов’язково все вийде, тримайтесь разом і не зупиняйтесь, команда -головне у кожній справі ! Успіхів вам і натхнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття

Навчання на бюджеті для дітей ветеранів війни

Наступна стаття

Можливості у сфері спорту для ветеранів

Схожі статті

Звільнення з військової служби під час воєнного стану: коли можливе розірвання контракту та які є підстави

Військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, стикаються з однаковою ситуацією: строк контракту формально завершився, але звільнення не відбувається.…
Детальніше