26 лютого в Києві відбулося перше цього року засідання Ради безбар’єрності за участі першої леді Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністерки Юлія Свириденко. Під час заходу Міністерство у справах ветеранів представило новий флагманський проєкт – мережу державних ветеранських просторів, про що повідомили у відомстві.
Засідання модерувала радниця-уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна. Участь також взяли члени Ради безбар’єрності, представники уряду, парламентських комітетів, міжнародних організацій, обласних адміністрацій та громад.
Простір підтримки – в кожному районі
Міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова презентувала концепцію «Мережі державних ветеранських просторів». Її мета – створити на рівні кожного району сучасні центри, де ветерани та їхні родини зможуть отримати комплексну допомогу без зайвих бар’єрів.
У межах одного простору поєднають:
інформаційно-консультативну підтримку;
- психологічну допомогу;
- юридичний супровід;
- сприяння працевлаштуванню;
- підтримку підприємницьких ініціатив.
Передбачено єдині стандарти якості та сервісу, а також уніфікований зовнішній і внутрішній стиль.
Повна фізична та цифрова безбар’єрність
Архітектурні рішення передбачають інклюзивні вбиральні, навчальні та спортивні приміщення, коворкінг-зони та конференц-зали. Усе – з урахуванням потреб людей з інвалідністю, зокрема тих, хто користується кріслами колісними.
Окремим елементом стане створення єдиної цифрової екосистеми для супроводу звернень і роботи з інформацією. Персонал також проходитиме спеціальне навчання з безбар’єрної комунікації, зокрема щодо взаємодії з людьми з порушеннями зору чи слуху.
Перші ветеранські простори будують у семи пілотних містах: Кривому Розі, Луцьку, Житомирі, Бучі, Ужгороді, Кременчуці та Івано-Франківську. Відкрити їх планують уже навесні. У 2026 році передбачено запуск ще 15 просторів. Загалом мережа має охопити 136 районів та усі обласні центри. Детальніше про такі осередки – у матеріалі «Ветеран Медіа»
Пріоритет року – безбар’єрна мова
Під час засідання також презентували інші проєкти міністерств у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Цьогоріч пріоритетом роботи Ради визначено впровадження безбар’єрної мови.
За словами Олени Зеленської, йдеться не лише про фізичну доступність, а й про коректну комунікацію. Наступного тижня запланована презентація Державного стандарту безбар’єрної мови.
Національну стратегію безбар’єрності до 2030 року було ініційовано першою леді. В умовах повномасштабної війни та відбудови країни безбар’єрність визначають як базовий принцип державних змін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Філармонія нескорених»: у Національній філармонії можна придбати пільгові квитки за 10 гривень
