24 лютого 2025 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відкрилася фотовиставка «Хоробрі обличчя». На світлинах зображені вісім військовослужбовців, які отримали тяжкі поранення на передовій і пройшли реконструкцію обличчя у рамках проєкту «Лікарі для героїв».
Ініціатива «Хоробрі обличчя» покликана не лише розповісти про боротьбу українських захисників після поранень, а й допомогти їм прийняти себе у новому житті.

«Ми зрозуміли, що травми обличчя особливо важко переживаються психологічно. Військові часто уникають виходити на вулицю, бо бояться поглядів оточення. Проте люди відводять очі не через огиду, а, тому що не знають, як правильно реагувати», — зазначила керівниця ініціативи та директорка БФ “Лікарі для героїв” Наталія Лютікова.
Вибір локації теж невипадковий: хірурги, які оперували військових, є викладачами університету.



«Ця виставка показує, що місія лікарів — не лише проводити операції, а й повертати людям віру та бажання жити. Українські хірурги та біоінженери роблять це тут, у нашій країні, і ми маємо цим пишатися», — додала Лютікова.


Усі герої світлин проходили лікування в межах проєкту «Лікарі для Героїв». Фотороботи створені Юлією Овсянніковою (УНІАН, «УКРІНФОРМ») за підтримки ДП «Кримський дім».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Театр Ветеранів” оголосив про другий набір на участь у проєкті.
