Кава мілітарі

71-й обмін полоненими: Україна повернула 157 військових і цивільних

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Сьогодні, за результатами перемовин, проведено перший у 2026 році обмін полоненими. За дорученням Президента України з російської неволі повернулися 150 військових та 7 цивільних громадян. Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Серед звільнених – військовослужбовці ЗСУ з Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, Десантно-штурмових військ, Повітряних Сил, а також Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Крім солдатів та сержантів, додому також повернулися і офіцери.

Звільнені захищали Україну на луганському, донецькому, харківському, запорізькому, херсонському, сумському та київському напрямках. Більшість із них потрапили в полон під час оборони Маріуполя. Серед повернених – військовослужбовець Нацгвардії, який був захоплений під час подій на ЧАЕС.

139 осіб перебували у полоні з 2022 року. Особливістю цього обміну стало повернення додому українців, незаконно засуджених.

Вік звільнених – від 23 до 63 років. Наймолодший захисник потрапив у полон у 19 років і був засуджений до довічного ув’язнення.

Україна висловлює подяку США та ОАЕ за допомогу в організації обміну та поверненні цивільних і військових. Звільнені пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також отримають усі державні виплати та підтримку для реінтеграції в суспільство.

Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення всіх українців, які перебувають у російській неволі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінветеранів формує Раду ветеранів війни за незалежність України: хто і як може долучитися

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття

Спорт і реабілітація безкоштовно: у Києві ветеранів запрошують на тренування з адаптивного баскетболу

Наступна стаття

«Пільги на папері не працюють»: Держава готується перезавантажити підтримку ветеранів з інвалідністю

Схожі статті

На базі Київського клінічного госпіталю ветеранів війни буде створений медичний центр реабілітації та паліативної допомоги 

Департамент охорони здоров’я КМДА закупив для госпіталю реабілітаційне обладнання. Також здійснили капітальні ремонти будівель, пошкоджених внаслідок воєнних дій,…
Детальніше