Цього року виповнюється 10 років з моменту проведення мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі, де брали участь кримські татари, українці та представники інших національностей, щоб висловити свою підтримку територіальній цілісності України.
У 2014 році Крим став першою територією, яку Російська Федерація агресивно застосувала проти України. Ще задовго до окупації була створена потужна агентурна мережа, розміщена в регіоні, яка мала за мету дестабілізацію суспільно-політичної ситуації. Операція із захоплення півострова розпочалася 20 лютого 2014 року, коли відбулися перші порушення порядку перетину державного кордону України з боку збройних сил Російської Федерації через Керченську протоку.
У 2020 році був встановлений Указ Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є символом десятирічного опору проти окупації.
