Під обстріл потрапив доброволець, волонтер з Львівщини, Василь Пелиш, якому у 2014-му окупанти відрубали руку з тризубом. У лікарні в Дніпрі він помер.
Після повномасштабного вторгнення рф ветеран АТО повернувся на Донбас і 17 вересня на Донеччині зазнав поранення в голову, несумісного з життям. Василь був важко поранений біля Костянтинівки Донецької області, коли перевозив необхідні для воїнів речі із другої лінії фронту на першу.
Коли почалася Революція Гідності, Василь став активним її учасником. Надалі у складі добровольчого батальйону “Айдар” пішов захищати Україну на схід. Воював на Луганщині. Потрапив у засідку, в бою зазнав поранення в живіт, потрапив у полон до бойовиків. Коли вони побачили на правій руці хлопця татуювання із гаслом “Слава Україні” й тризубом, відрубали руку. Провів місяць у полоні, був звільнений за обміном.
У 2016 році указом президента був нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. З допомогою канадсько-української програми отримав протез руки, на плечі протеза намалювали тризуб. Після початку повномасштабного вторгнення росії Василь Пелиш продовжив займався волонтерством та їздити на схід.
Вічна пам’ять!
