Видання «Рубрика» презентувала прем’єру документального проєкту «Вікно у Херсон», який розповідає про окупацію міста та злочинні дії окупантів. Створила кінострічку ведуча «Українського радіо» Людмила Тягнирядно та режисер Едуард Скрипник за підтримки «Рубрики» та Freedom House Україна.
Про це повідомляє Детектор медіа.
На ютуб-каналі видання «Рубрика» відбулася прем’єра документального проєкту «Вікно в Херсон», який містить свідчення очевидця окупації міста та злочинів росіян.
Героєм стрічки є історик, старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону Артем Петрик. Він приїхав до батьків у місто й опинився в окупації. Артем документував воєнні злочини російських військових та вів щоденник, де описував життя мешканців Херсону в той період.
Стрічка поділяється на п’ять частин: вторгнення, спротив, репресії, підпілля та визволення. Артем Петрик, дивлячись у своє херсонське вікно, стає свідком історичних подій, проводить паралелі з минулим й описує побачене у своєму щоденнику. Фільм містить свідчення про ставлення херсонців до окупантів, героїчну оборону міста територіальною обороною, спротив містян, тортури та репресії, які вчиняли російські окупанти стосовно проукраїнських мешканців, а також очікування на звільнення та зрештою зустріч ЗСУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбувся анонс документального фільму «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі».

1 коментар