Майже 3000 безробітних залучено до виконання суспільно корисних робіт у семи областях України в рамках проєкту “Армія відновлення”, – міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі Національного телемарафону.
На сьогодні роботи проводяться в семи областях: Сумській, Чернігівській, Київській, Донецькій, Полтавській, Рівненській і Запорізькій.
Найбільше безробітних залучено в Сумській області – 725 осіб, Київській – 659 осіб, Полтавській – 595 осіб та Донецькій – 440 осіб.
Найближчим часом суспільно корисні роботи будуть організовані також у Волинській та Житомирській областях.
За виконання робіт люди отримують щонайменше 6700 грн, при цьому вони можуть отримувати й більше, оскільки регіони мають можливість дофінансовувати оплату за такі роботи зі своїх бюджетів.
Наразі держава виплатила безробітним, що залучені до виконання суспільно корисних робіт, 18,3 млн грн.
Види цих робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до:
- розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій;
- облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття;
- розчищення залізничних колій та автомобільних доріг;
- будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
- заготівлі дров для військових та населення;
- розвантаження та фасування гуманітарної допомоги;
- надання соціальних послуг в Пунктах незламності.
