Сьогодні, 15 травня, відбувся перший етап обміну “1000 на 1000” відповідно до домовленостей, досягнутих за посередництва США. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.


З російського полону визволили 205 оборонців. Додому повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ДШВ, ТрО, Повітряних Сил, а також бійці Національної гвардії України та Державної прикордонної служби.

Майже усі звільнені військовослужбовці пробули в полоні 4 роки. Більшість з них поневолили під час оборони Маріуполя. Саме тривалість перебування в полоні є ключовим принципом формування списків обмінів “1000 на 1000”.

Окрім солдатів та сержантів повернули додому більше півсотні офіцерів. Серед звільнених є нацгвардієць, що потрапив в полон на ЧАЕС. Наймолодшому звільненому оборонцю виповнився 21 рік, найстаршому – 62 роки.


Загалом повернули українців, що воювали на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському та Київському напрямках. Визволених захисників доправлять до медичних центрів для проходження всіх необхідних обстежень, подальшого лікування та медичної реабілітації. Їх забезпечать необхідною допомогою, вони отримають документи та належні грошові виплати.


Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні затвердили спеціальний ритуал прощання зі зниклими безвісти військовими
