Довідка.Інфо разом із Всеукраїнською програмою ментального здоров’я “Ти як?” підготували 3 вправи, які допоможуть зняти стрес та уникати його й надалі.
Перша вправа називається “Струси з себе стрес”. Для цього потрібно:
- Встати і підняти ногу. Активно потрусити нею, наче до підошви щось причепилося. При цьому спробувати розслабити цю ногу;
- Тепер так само потрусити іншу. А потім — руки по черзі;
- Уявляти при цьому, що струшуєш весь негатив, який накопичено.
Вправу потрібно повторити кілька разів.
Друга вправа називається “Камінчик”. Для цього потрібно:
- Стиснути руки міцно в кулаки. Наче це два камінчики. Потримати так секунд 7-10;
- Після цього розслабити їх на 15-20 секунд. Тепер так само напружити усе тіло;
- Через декілька секунд розслабитись. Зверніть увагу, чи не залишилися напруженими якісь окремі мʼязи. Якщо так, зробіть вправу конкретно з ними.
В кінці після вправи потрібно розслабитись.
Третя вправа називається “Амулет спокою”. Для цього потрібно:
- Щоб угамувати хвилювання, знайти собі амулет спокою;
- Це предмет, який вміщується на долоні та з яким повʼязані приємні спогади. Візьміть амулет. Можете заплющити очі;
- Тримати міцно, наче руку близької людини. Згадуйте той приємний момент до найменших деталей. Перенесіться думками в той день.
Вправу потрібно повторити кілька разів.
Важливо розуміти: стрес — це природна реакція організму на подразники.
