Про це повідомили на ресурсах Головного управління розвідки.
Двоє українських розвідників із ампутаціями — Іван Тарн та Олександр Дашко, ветерани спецпідрозділів ГУР МО України “Артан” і “Кракен”, здійснили сходження до базового табору Евересту, розташованого на висоті 5280 метрів. Експедиція є частиною благодійного проєкту Limitless (“Без Меж”), спрямованого на підтримку ветеранів з ампутаціями.
У складному гірському маршруті бійців супроводжували професійні альпіністи Тетяна Яловчак і Тарас Поздній.
“Ти усе це бачиш перед собою, але очам важко повірити. Це ніби ти дивишся на дуже-дуже реальні фотошпалери. Неймовірна краса”, — розповів Іван Тарн.
Для Олександра Дашка участь у проєкті стала викликом, який він вирішив прийняти попри сумніви оточення.
“Багато хто не вірив у цей проєкт і в мене, бо в мене дуже велика ампутація. Кому б я не розповідав про цю авантюру, мені казали: мовляв, туди люди навіть з двома ногами не піднімаються, а в тебе й так ноги нема, ти ще більше своє здоров’я угробиш — не лізь. Тож мені було важко, але це сходження мають побачити інші хлопці з ампутаціями. Вони повинні побачити, що життя після ампутації є”, — підкреслив Дашко.
Мета ініціативи Limitless — привернути увагу до проблем бійців з ампутаціями та зібрати 3 мільйони гривень на боротьбу з фантомними болями.
“Фантомний біль — це коли в тебе нема кінцівки, але так болить, ніби вона в тебе є. Вона може боліти, може свербіти — і мозку треба якось прийняти. Деякі хлопці мучаться з цим роками”, — зазначили учасники експедиції.
Наступним досягненням експедиції має стати підкорення найвищої точки планети – Евересту.
Проєкт реалізується у партнерстві з реабілітаційним центром UNBROKEN Ukraine. Збір коштів на реабілітацію українських військових триває за посиланням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську відбудеться IV Всеукраїнський відкритий діалог “Громади — ветеранам 2025”
