Сєвєродонецьк зруйнований близько 60%, понад 80% – пошкоджено житлового фонду. Не менше постраждали об’єкти інфраструктури — електрична інфраструктура зруйнована на 60−70%, водопостачання десь наполовину.
Про ситуацію у місті, та план відновлення розповів для телеканалу “Espreso TV.” – керівник військово-цивільної адміністрації міста Олександр Стрюк.
На цей час, адміністрація міста розробляє план відбудови, який почнуть реалізовувати після звільнення. Жителі Сєвєродонецька чекають на ЗСУ — зараз вони вимушені жити в жахливих умовах без світла, води та опалення. Одразу після деокупації розпочнеться процес відбудови.
«Наразі ситуація у Сєвєродонецьк не змінилася — він знаходиться в середньовіччі. У місті немає світла, води, каналізації, опалення. Зимувати там неможливо, потрібно зробити хоча б якісь пункти обігріву для людей, — розповідає Олександр Стрюк. — Окупанти намагалися створити щось подібне, нібито ремонтували гуртожиток, куди хотіли зібрати принаймні наближене оточення, але так нічого й не відкрили».
За його словами, містянам все більше чутно відлуння боїв, що йдуть на межі Луганської області, надходить інформація про просування ЗСУ. Це підбадьорює людей і лякає окупантів, які залишаються у місті.
«Основне завдання адміністрації – це підготовка до повернення в деокуповане місто, створення резервів, адже повертатися потрібно з обладнанням, спецтехнікою. Необхідно сформувати бригади, які будуть заходити у місто. Ми працюємо в цьому напрямку», — говорить Олександр Стрюк.
Відновлення сподіваються проводити за допомогою менш постраждалих областей та міжнародних партнерів. Адже рашисти зруйнували все, чого змогли дістатися.
