Про це повідомили організатори події.
3–4 травня у Львові пройшов “Нова пошта Львів напівмарафон”, що об’єднав понад 5000 учасників. Захід мав не лише спортивну, а й благодійну мету — зібрано 2,2 млн грн на підтримку Центру реабілітації UNBROKEN.

У перший день змагань стартували дитячі забіги на 100 і 500 метрів — участь взяли близько 700 дітей. У неділю відбулися дорослі дистанції: 1, 5, 10, 21 км та командна п’ятірка.
Наймолодшому учаснику події було лише 4 місяці, найстаршому — 78 років.

Організатори події, “Нова пошта” та NewRun, забезпечили безбар’єрний простір: перекладачі жестової мови, адаптовані зони для людей з інвалідністю, пандуси тощо. Старт пройшов без звуку пострілу — за новою системою “Старт без пострілу”, розробленою разом із міжнародними фахівцями з ПТСР.
“Наші марафони – для всіх. Для професійних бігунів та аматорів, для тих, хто біжить разом з домашніми улюбленцями або з малюками у візочках, для ветеранів на протезах чи на кріслах колісних, для людей з ментальними порушеннями тощо. Ми прагнемо, щоб наші заходи об’єднували українців. Минулого року ми провели перший безбар’єрний марафон у Києві, а сьогодні – продовжуємо цю традицію у Львові”, – розповіла Інна Поперешнюк, співзасновник Нової Пошти.
Частина зібраних коштів — 1,65 млн грн — надійшла з реєстраційних внесків, ще 550 тис грн зібрано через платформу “Dobro.ua”. Загальна мета — 7 млн грн на проєкти безбар’єрності, медичне обладнання та протези для пацієнтів UNBROKEN.

Особливий символічний “Забіг підтримки” на 1 км обєднав 100 пацієнтів Центру, серед яких Яна Степаненко, Роман Черненко та Олександр Жавненко. Забіг присвячено тим, хто відновлюється після поранень та травм.
“Рік тому я не міг уявити, що знову зможу бігати. Але завдяки підтримці, протезуванню і власному бажанню — це стало можливим. Це не просто забіг. Це — мій особистий виклик і перемога”,- поділився ветеран Олександр, який до війни займався танцями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У застосунку “Армія+” стартувало опитування щодо безбар’єрності у військових шпиталях
