Кава мілітарі

У центрі молодіжної столиці Європи пройшла «Двіжова донація»

У центрі Львова, 27 лютого у молодіжному просторі міста «МолоДвіжЦентр» львів’яни та гості міста активно долучились до другої мобільної донації 2025 року. Донація проходила у бладбасі — на сьогодні єдиному в Україні сучасному автобусі, обладнаному всім необхідним для обстеження донорів, безпечного та комфортного збору крові. Статус Молодіжної столиці Європи 2025 Львів отримав завдяки ініціативній молоді з мережі «ТВОРИ!» — Львівської організації, яка створює простори та молодіжні центри. 

«Твоя кров. Моє життя. Наша перемога» – унікальний проєкт «Ветеран Медіа», спрямований на популяризацію донорства крові у Львові. У межах проєкту Мобільний автобус крові із командою медиків курсує вулицями міста та проводить виїзні донації для поповнення банку крові Першого територіального медичного об’єднання Львова. З весни 2024 року на організованих донаціях було зібрано понад 515 літрів крові, що дорівнює близько 3450 врятованих життів. 

Перед здачею крові ми поговорили з львівською волонтеркою фонду «UAID»  — Надією Задорожною, яка вже чотири роки регулярно відвідує донації та залучає друзів до донорського руху. Надія поділилася власною мотивацією та першим досвідом здачі крові, який заохотив її на регулярне донорство.

«Вперше я долучилась до донорства та здала кров приблизно чотири роки тому. Насправді, це було через потребу знайомих у донорській крові. Ми з друзями тоді пішли здавати до Центру крові на вул. Пекарській. Для мене це стало позитивним досвідом, лікарі виявились дуже приємні, і загалом все пройшло доволі швидко. Я зрозуміла, що це корисна справа, тому вирішила зробити донації своєю традицією», — поділилась Надія. 

Місцем проведення Двіжової донації став «МолоДвіжЦентр» — творчий простір мережі молодіжних центрів «Твори» у самому серці Львова. До організації донації були залучені команда «Ветеран Медіа», «Агенти крові», «Народна самооборона Львівщини» та медперсонал Першого територіального медичного обʼєднання Львова. Волонтери активно допомагали з організацією, супроводжували та здійснювали реєстрацію донорів. 

«Автобус був дуже добре облаштований, не дивлячись, що на вулиці було близько трьох градусів, я лежав лише у футболці та було тепло й комфортно. Це мій другий досвід здачі крові у Мобільному центрі, і, як це було вперше, все пройшло зручно, швидко та безболісно. Перед здачею волонтери пригощали солодким чаєм, різним печивом, солодощами, а після донації була можливість відпочити, спілкуватися між собою з іншими донорами та випити кави у Молодіжному центрі», —  поділився один з донорів враженнями під час своєї другої донації.  

До донації долучилося десять донорів, було зібрано близько п’яти літрів крові, яку після завершення передали до Центру крові Першого медичного об’єднання міста Львова. 

Детальніше дізнатися про важливість донорської крові та підготовку до майбутніх донацій можна на офіційному сайті «Донор.UA». Долучитися до волонтерської спільноти з популяризації донорського руху «Твоя кров. Моє життя. Наша перемога» допомагаючи на виїзних донаціях та координуючі процес тестування груп крові ви можете за посиланням.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття

Під час виконання бойового завдання загинув Василь Ратушний, брат активіста Романа Ратушного 

Наступна стаття

У Рівному запустили роботу нового Центру підтримки ветеранів/нок та їх родин

Схожі статті