Міністерство у справах ветеранів України та Федерація роботодавців України уклали Меморандум про співпрацю.
Співробітництво буде спрямовано на підтримку ветеранів російсько-української війни, зокрема сприяння адаптації, надання психологічної підтримки.
“Наразі більшість наших ветеранів знову захищають Україну на фронті. Переважна більшість з них – молоді люди. І ми маємо створити всі необхідні умови, щоб зі здобуттям Україною перемоги наші Захисники і Захисниці змогли долучитись до відновлення країни, стати в стрій на економічному фронті – стати “Воїнами відновлення”, – наголосила Юлія Лапутіна. – Коли держава відновить їхнє фізичне, ментальне здоров’я, інтегрує в економіку, ми отримаємо додатковий потенціал для економічного розвитку як громад, так і всієї країни. Тому Мінветеранів готове ефективно взаємодіяти з Федерацією у сприянні забезпечення зі сторони роботодавців робочими місцями наших ветеранів, а Міністерство бере на себе зобов’язання забезпечити перенавчання, підвищення кваліфікації, щоб наші Захисники були затребуваними та конкурентоспроможними на ринку праці”.
Зазначено, що держава має забезпечити роботою близько 60% ветеранів (приблизно 1,8 млн осіб), щоб допомогти їхній адаптації до мирного життя. Це буде робитися за рахунок: комплексної підтримки та стимулювання ветеранського бізнесу; програм навчання актуальним спеціальностям; залучення до подальшої служби у ЗСУ.
Саме такий підхід не лише забезпечить соціальну адаптацію ветеранів, а й допоможе досягнути бажаних економічних результатів після перемоги – ВВП на рівні $25 млрд – $14220 на людину.
