Кава мілітарі

Російські окупанти завдали збитків українській екології на понад 1,9 трильйона гривень

Фахівці Держекоінспекції за рік повномасштабної війни зафіксували понад 2300 злочинів проти природи вчинені окупантами, збитки завдані на 1,9 трильйона гривень.

Про це повідомив Руслан Стрілець на брифінгу під час відкриття виставки дитячих малюнків «Довкілля і війна очима дітей» на станції Київського метро «Золоті ворота», як зазначає урядовий портал.

«Не кожна європейська країна має таку кількість лісу, яку росіяни знищили в Україні. Майже 500 тис. га сьогодні під окупацією або перебувають у зоні бойових дій. 2,4 млн га лісів вже звільнені та потребують відновлення. Цікаво, що майже стільки ж – 3 млн га – було пройдено пожежами у Сибіру за перші 4 місяці минулого року. Тобто російська авіація, замість того, щоб займатися ліквідацією пожеж у себе вдома, бомбардувала наші міста й спалювала ліси», – зазначив Міністр.

Також, він додав, що за рік п’ята частина українського заповідного фонду відчула на собі наслідки бойових дій. Під окупацією знаходиться 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідників.У зоні бойових дій знаходиться найбільш промислово розвинена частина України. Окуповано 132 родовища корисних копалин. Збитки галузі за рік сягають 7,76 трлн гривень.

«Крім того, з перших днів повномасштабного вторгнення ми зіткнулися з безпрецедентним ядерним терором. Чорнобильська АЕС була під окупацією 35 днів і зазнала збитків на 3,2 млрд грн. Сьогодні маємо новий виклик. Ситуація із діями росії на Каховському водосховищі може мати колосальні наслідки», – наголосив Руслан Стрілець.

Total
0
Shares
1 коментар
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття

1 рік

Наступна стаття

НБУ презентував нову банкноту присвячену боротьбі Українського народу проти рф

Схожі статті