Військовослужбовець 24-ї ОМБр імені короля Данила з позивним «Звіробій», у Збройних силах України він уже 7 років. Воював у складі 72-ї бригади та у 501-му батальйоні морської піхоти.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну зустрів на Луганщині.
“З перших днів ворог був налаштований взяти Попасну. Ми почули ракети, які пролітали над Попасною, артилерія, яка почала бити. Вони активно хотіли її місто”, – пригадує боєць.
Далі почалися жорстокі бої, яких не могли уявити навіть найдосвідченіші бійці.
“Сили були настільки нерівні. Знаєте, гармата техніки на нас поперла, танки, літаки, а особливо вертольоти. “Гради”, “Урагани”, “Смерчі”, все це полетіло одночасно і наші окопи просто рівнялися. Окопів вже не було. Рівняли повністю, земля була ніби переорана, як на полі”, – розповідає військовослужбовець.
Бої за Попасну порівнює з пеклом. Тоді на полі полягло багато захисників України.
“Чим вони брали – артилерія, це була величезна кількість снарядів за день, 6-7 тисяч снарядів за день. Я раз нарахував за 2 години 1500. Не рахуючи реактивну і все інше, авіація бомби скидала будь-якого калібру. Вирви такі були 20 на 20 метрів. Це норма”, – зауважив “Звіробій”.
Героїчна оборона міста тривала майже три місяці. Також військовий зауважив, що порівнювати бойові дії 2014 року і повномасштабне вторгнення з 24 лютого не можна. Адже сьогодні атаки стали тривалішими, бої жорсткішими, побільшало зброї, а ворог, немов озвірів. Якщо раніше можна було казати: “Я от з 14-го року воюю”, то я зараз говорю: “Хлопці, забудьте 14-й рік”, – зазначає “Звіробій”.
