У вівторок, 17 червня, на території Jam Factory, центру сучасного мистецтва у Львові, відбулася чергова мобільна донація крові завдяки обладнаному бладмобілю. Загалом сьогодні стали донорами 16 людей, що означає зібраних 7.2 літри крові та ще 48 врятованих життів.
Захід організувала команда «Ветеран Медіа» в межах унікального проєкту «Твоя кров. Моє життя. Наша перемога» спільно з «Народною самообороною Львівщини», Першим медичним територіальним об’єднанням Львова та медичною лабораторією «Ескулаб».

«Відчувається єдність з іншими людьми, які прийшли разом зі мною, ми на одній хвилі. І це класно, в теперішній час просто відчути єдність з кимось. Я давно хотіла здати кров, тому що знаю, що у Львові є потреба, що приходить багато поранених чоловіків і жінок, і дуже потрібна кров», – поділилась своїми враженнями донорка Наталя.

«Я йшов по машину, бо її тут вчора залишив, випадково побачив, що стоїть автобус, і вирішив запитати, чи можна здати кров прямо зараз. Ось і все. Це просто і можна допомогти нашим хлопцям» – поділився донор Іван, який сьогодні долучився до збору крові втретє.
Під час донації волонтери активно допомагали з реєстрацією та супроводом донорів, а також пригощали чаєм та печивом. Ще в Jam Cafe, на території центру сучасного мистецтва, учасників збору крові частували кавою та смаколиками після донації.

Також кожен донор отримав довідку, яка підтверджує факт здачі крові та є підставою для звільнення від роботи, навчання або служби на один день.
«Сьогодні ми вирішили об’єднати творчість і донацію. Це класна локація, цікавий простір. Ми часто робимо такі виїзні донації. Стараємося їх поширювати через різні медіа, тому що надзвичайно важливо, щоб це ставало популярним, адже таким чином ми зможемо збільшити кількість донорів. І загалом бачу по місту все більше ініціатив по збору крові. Це не може не тішити» – додала Анастасія Середа, менеджерка по залученню донорів.
Під час виїзного збору крові між донорами розіграли авторську картину від Артплатформи Vidro.ua із зображенням княгині Ольги – символом жіночої сили. Потрібно було тільки здати кров і серед учасників випадковим чином було вибрано переможця. Її отримав донор Володимир Божик.

«Твоя кров. Моє життя. Наша перемога» – це унікальний проєкт, ініційований та реалізований «Ветеран Медіа» навесні 2024 року. Його головна мета – популяризувати культуру донорства та підвищити рівень обізнаності мешканців Львова про необхідність і цінність збору крові. Центральним елементом ініціативи став мобільний пункт донації крові – Бладбас, що курсує вулицями міста разом із командою медиків Першого територіального медичного об’єднання Львова. Завдяки ньому кожний охочий може пройти медичне обстеження, здати кров і дізнатись свою групу крові швидко та безпечно.
Фото: «Ветеран Медіа»
