23 лютого 2023 року Голова Національного банку Андрій Пишний презентував нову пам’ятну банкноту «ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!», яка присвячена боротьбі України проти російських загарбників та увічненню сили духу українського народу, його стійкості, незламності та героїзму.
Про це повідомила пресслужба НБУ.
«Ми не могли не відзначити цю дату, роковини повномасштабного вторгнення, цей драматичний, шокуючий та розстріляний рік нашого життя. Сьогодні Національний банк презентує пам’ятну банкноту, яку ми створили як нагадування про війну за незалежність і суверенітет України», – зазначає Андрій Пишний.
Він додав, що назва цієї банкноти «ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ПРОБАЧИМО!», розшифровується як «Ми стоїмо і вистоїмо, переможемо».


На купюрі зображено із лицьового боку постаті трьох українських військових, які встановлюють Державний Прапор України (фото «Українські воїни підіймають прапор» автора Олександра Смірнова) на тлі фрагментів карти України та прапорів країн, які підтримують Україну. Угорі – такі тексти українською та англійською (між текстами – лавровий вінок):
«24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап збройної агресії проти України. Народна війна за незалежність і суверенітет України триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі західного світу», – акцентує голова нацбанку.
