Уже кілька місяців Міноборони спільно з волонтерами займалися питанням щодо забезпечення жіночою формою захисниць на фронті, і перші партії жіночої форми та білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування.
Про це повідомив голова Міноборони Олексій Резніков.
«Ще влітку, за ініціативи проєкту #ArmWomenNow і громадської ініціативи #FormaTwo та за участі радниці – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності, Міноборони розпочало працювати над зразками жіночої форми, вивчати досвід, то виявилось що доволі не багато країн, в арміях яких представлена жіноча польова форма. До речі, навіть не в усіх країнах-членах НАТО, чий стандарт застосовується для пошиття»,- розповідає міністер оборони.
Також, під час експериментального носіння буде досліджено наявну модель польового костюма, шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітеля та штанів різної розмірної сітки, після тестування форми захисницями, отримання від них зауважень, побажань, екземпляри будуть доопрацьовані виробником, після чого за моїм підписом будуть внесені зміни до наказу Міноборони «Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв».
Слід зазначити, що за 2021 рік, кількість жінок у лавах ЗСУ становить близько 30 тисяч, відповідно до початку повномасштабного вторгнення їх стало ще більше, на сьогодні служить у ЗСУ понад 41 тисяча жінок, ще близько 5 тисяч беруть участь безпосередньо в активних бойових діях, та 19 тисяч – є цивільними працівниками які працюють на користь армії. За такої участі жінок в армії, і виникло питання наявності відповідного одягу і білизни, саме для жінок.
