У Харкові відбувся допрем’єрний перегляд та зустріч з авторами короткометражного фільму The face of the latest war, у рамках проєкту «Харківський Контекст. Кіно». Автором стрічки є ізраїльський документальний фотограф Едуард Капров, а оператором виступив харків’янин Євген Тітов.
Про це розповіла пресслужба каналу Армія INFORM.
«Я народився на Уралі, де прожив 17 років життя. На початку 90-х ми емігрували до Ізраїлю. Україна для мене не чужа країна — тут же мешкає мій брат, а мої пращури — українці, як і багатьох уральських євреїв. Тому, коли росія почала бомбити Україну, я відразу вирішив їхати на історичну батьківщину, аби зафіксувати цю війну та донести світовій спільноті ті жахи, які відбуваються наразі в центрі Європи», – розповів Едуард Капров.
У кінці березня фотограф приїхав в Україну, перші його фотографії були на деокупованому селі Київщини та роботу волонтерів у Харкові. Автор фіксував злочини окупантів на цифрову камеру, хотів задокументувати цю війну, використовуючи фотографічний процес середини 19-го сторіччя — «на скло». Техніка полягає в тому, що перед самим фотографуванням на спеціально оброблене скло наноситься світлочутливий матеріал, а проявляється зображення відразу після експозиції.
«Уперше в такий спосіб була задокументована Кримська війна у 1855 році. Це зробив англієць Роджер Фентон спільно з його асистентом Маркусом Спрелінгом. Їм тоді вдалося зробити понад 350 придатних до використання знімків. Я своєю чергою хочу провести історичну паралель між тим, що відбулося 167 років тому в цьому ж регіоні, в Криму, і тим, що відбувається зараз. Хочу показати, що, на жаль, світ не змінився. Змінилася форма, озброєння, фотографічні техніки, але сутність війни залишилась тією самою. Люди продовжують гинути, поки хтось задовольняє свої політичні амбіції», –розповідає Едуард Капров.



У квітні цього року фотограф познайомився з Євгеном Тітовим, який надалі виступив оператором стрічки. Саме тоді виникла ідея створення фільму про українських військових і пересічних жителів України з точки зору фотографа, який вирішив задокументувати сучасну війну за допомогою першої фототехніки.
У районі бойових дій команда провела близько трьох тижнів. Вони знімали цивільних людей та військовослужбовців на Харківщині, в Слов’янську, Краматорську та Лисичанську, що на Донеччині та Луганщині.
«Через цю стрічку ми намагаємося донести країнам, які вже втомилися від війни в Україні, що в ту мить, поки вони страждають через те, що їм не вистачає нафти для комфортного існування, тут і зараз від бомб та снарядів гинуть люди»,- додає фотограф.



