Кава мілітарі

Український додаток “Нумо Спільно” для спілкування українців закордоном

Мобільний додаток “Нумо Спільно” створений для об’єднання українців закордоном, аби вони мали змогу комунікувати, легко знаходити один одного і не пропускати важливі події неподалік. Ми поговорили зі співзасновником застосунку “Нумо Спільно” Владом Буйволом.

Влад Буйвол

Як виникла ідея створення додатка?

Ще з початку війни ми займались ком’юніті, тому що розуміємо, що ком’юніті українців – це важливо з точки зору адаптації при виїзді за кордон і допомоги один одному. Ідея виникла десь влітку, сама назва “Нумо Спільно” – це квінтесенція того, завдяки чому в принципі з 2014 року ми можемо нормально протистояти Росії. Не тільки країна, а зокрема і волонтери, і просто люди, тому що спільно. І це такий наш посил “Нумо Спільно”. Основна ж історія в тому, що нація українців стає більш згуртованою і це треба підтримувати. Зараз проходить становлення і нам здається, що саме ком’юніті людей, однодумців допоможе швидкому відновленню країни, та й загалом просто підтримувати культурні надбання, зв’язки. Тому ми вважаємо, що це зараз для нас важливо, окрім перемоги й допомоги ЗСУ. Є просто різні проблеми і це одна з них, яку ми намагаємось допомогти вирішити.

Що зараз представлено у додатку?

Додаток – це не основне, що нам би хотілось мати, просто це такий інструмент зручний для всіх. В додатку зараз є групи по містах, каталог івентів, які так чи інакше пов’язані з українцями, тобто про культуру, допомогу, мітинги та інше. Також у додатку є месенджер, чати, закриті групи, можна створювати опитування. Це не зовсім про соціальну мережу, це більше про інструменти для своїх.

Чи плануєте якось змінювати або доповнювати додаток “Нумо Спільно”?

Так, додаток ми будемо і надалі розвивати, але зараз ми не можемо дуже швидко розвивати саме продукт, бо поки що ми все це робимо за власні кошти, без допомоги донорів і партнерів. Зараз основною історією є те, щоб там були люди для того, щоб можна було спілкуватись на різні теми по всьому світу, тому що міст багато, потрібно багато допомоги. Ми ж називаємо ще допомогою просто спілкування, зустрічі на каву, створення власних івентів.

Скільки користувачів вже є у додатку та чи це лише люди, які вимушено переїхали за кордон через війну?

Ми запустили додаток у понеділок (ред.– 26.09), сьогодні – четвер і в нас вже 10 тисяч користувачів. Цікаво, що спочатку ми думали, що це більше буде для тих, хто тільки виїхав, зараз же ми бачимо, що в додатку багато людей, які пишуть, наприклад, “я 10 років в Лондоні, готовий вам допомогти” або ж “я вже давно живу в Берліні, знаю тут все, кому потрібна якась допомога, кажіть” і це прикольно.

Чи плануєте розвивати додаток після перемоги України?

Наша внутрішня ціль – це про те, що кожен українець закордоном – українець закордоном з додатком Нумо. У додатку можна буде спілкуватись не тільки зараз, під час війни, але й надалі. Також ми хочемо проводити по світу фестивалі України “Нумо Спільно” – об’єднувати, проводити різні культурні та соціальні, а також бізнесові зустрічі для того, щоб підтримувати своїх. Почалось це все зрозуміло, що під час війни, але ми впевнені, що навіть після того, як ми переможемо цю напасть, ми зможемо підтримувати це. Зокрема, нам здається, що посольства та консульства раніше не настільки сильно поглиблювались у тему культури та соціальних проєктів України в різних країнах, а ми насправді хочемо співпрацювати з Міністерством закордонних справ, з Міністерством соціальної політики, тому що це може допомогти комунікувати з аудиторією, тобто тут можна багато чого робити на рівні держави, а також і на рівні просто ентузіастів.

Як зараз відбуваються процеси всередині додатку, як додаються нові міста, події?

Для того, щоб не плодити багато міст, є форма-запит, потім ми створюємо. Можна також створити запит на створення івенту і ми його потім розміщуємо. Ми просто ще полюбляємо естетичні речі. Він не повністю модерований контент, але ми хочемо, щоб все було гарно, щоб комунікація всередині додатку була симпатична. Потрібно кайфувати від продукту, який ти робиш. Ми дивимось, нам він подобається, якби він нам не подобався ми б його не релізили. Головне, щоб воно все було зроблено з любов’ю та естетикою, в нашому розумінні.

В яких містах вже існують “Нумо Спільноти”?

Варшава, Берлін, Прага, Париж, Лондон, Амстердам, Краків, Відень, Лісабон, Барселона, Мюнхен, Братислава, Гамбург, Роттердам і Гаага, Франкфурт-на-Майні, Вроцлав, Мілан, Порту, Цюрих, Тель-Авів і Хайфа, Будапешт, Познань, Бухарест, Анталія, Нюрнберг, Тбілісі, Торонто, Лос-Анджелес, Вільнюс, Кіпр, Дублін, Софія, Дюссельдорф, Діжон, Берн, Дрезден, Мадрид, Стамбул, Ер-Ріяд, Брюссель, Женева, Лейпциг, Дубай, Лазурне узбережжя, Страсбург, Таллінн, Берген, Інсбрук, Даллас, Сідней, Брашов, Копенгаген, Домброва-Гурнича

У додатку є повний перелік міст і одразу видно кількість користувачів по містах, видно активність. Надалі ми хочемо розвивати в спільнотах певних лідерів по кожному місту для того, щоб вони могли модерувати, ініціювати івенти. Тобто надалі у нас з’являться люди по містах, вони зможуть самостійно редагувати ці групи і додавати контент. Ми зараз шукаємо таких людей, певних наших амбасадорів, які будуть нам допомагати розвивати продукт.

Який отримуєте фідбек вже після перших днів запуску додатка?

Основний відгук – це “класно, що ви це зробили”. І нам це приємно. Можу сказати, що ми не очікували такого швидкого росту, але ми одразу почали підтримувати цей ріст, тому що зараз саме час це робити. Понад 10 тисяч користувачів і для нас це показник. Зараз важко щось сказати, але ми б хотіли досягти цифри в 50 тисяч, потім в 500 тисяч…

Відгуків позитивних багато і багато тих, хто хоче нам допомогти. Зараз нам сильно допомагає компанія Wix, на платформі якої ми й працюємо, вони нам допомагають швидше розвивати продукт. А коли в тебе вірить серйозна технологічна компанія, то в принципі це означає, що ми робимо все правильно.

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття

Заходи від Veteran Hab Вінниця

Наступна стаття

1286 воїнів

Схожі статті

На базі Київського клінічного госпіталю ветеранів війни буде створений медичний центр реабілітації та паліативної допомоги 

Департамент охорони здоров’я КМДА закупив для госпіталю реабілітаційне обладнання. Також здійснили капітальні ремонти будівель, пошкоджених внаслідок воєнних дій,…
Детальніше