Про це повідомили на ресурсах Міністерства у справах ветеранів України.
15 травня в Ужгороді стартував щорічний ветеранський велопробіг “Шануємо пам’ять Захисників і Захисниць України”. Захід триватиме дев’ять днів і завершиться 23 травня у столиці, у День Героїв України.
Учасники подолають маршрут довжиною майже 900 кілометрів через п’ять областей. Вони проїдуть через: Стрий, Львів, Радивилів, Рівне, Звягель, Житомир, Бородянку, Ворзель, Бучу, Ірпінь, Вишгород та фінішують у Києві.
У складі головної команди стартували ветерани Іван Балашов та Анатолій Вересенко. До них на різних етапах приєднуватимуться інші ветерани, місцеві велосипедисти та небайдужі громадяни. Захід має на меті не лише вшанування пам’яті загиблих побратимів, а й сприяння фізичній та психологічній реабілітації учасників бойових дій.
Для Івана Балашова це вже п’ятий велопробіг. Він зазначає, що участь у заході допомагає йому підтримувати фізичну форму та комунікувати з іншими ветеранами. .
Перший такий пробіг відбувся у 2020 році — тоді ветерани проїхали 1795 км від Ужгорода до Маріуполя, започаткувавши щорічну традицію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кожній школі в Україні працюватиме ветеран
