Сьогодні, 16 січня, в Україні, відзначають День пам’яті захисників Донецького Аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами.
«Кіборги вистояли, не встояв бетон», – вираз, якій увійшов в історію разом із подвигом українських бійців.
З 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року тривали бої за Донецький аеропорт. 242 дні відбувалася оборона, у якій брали участь не тільки військовослужбовці, але й волонтери та медики. За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 військових.
26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька.
Цього ж дня 2014 року українські захисники завдали удару по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем. Після відбулася повна дестабілізація міста Донецьк та початку окупації й нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але українські воїни тримали оборону під шквалом вогню.
За увесь період оборони аеропорту та прилеглого селища Піски на цьому напрямку воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.
18-21 січня 2015 року внаслідок підриву термінала ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. Водночас було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
Вічна пам’ять та слава Героям!
