Маже на 372 мільйон гривень екологічних збитків завдали росіяни підривом мосту на Сумщині, які вони здійснили на початку квітня 2022 року.
Про це повідомили на своїй сторінці у Facebook Державна екологічна інспекція у Сумські області.
«На початку квітня 2022 року війська російської федерації відступали з території Сумщини. Тоді ж вони підірвали автомобільний міст між селами Чумакове та Пересипки Конотопського району. Внаслідок цього 1700 тонн будівельних конструкцій обвалилося безпосередньо в р.Сейм, призвівши до значного засмічення екосистеми» – йдеться у повідомленні.
Державна екологічна інспекція у Сумській області, ще в грудні 2022 року, отримали матеріали кримінального провадження з усіма даними, необхідними для обчислення екологічної шкоди. У висновку розрахунків збитків, фахівці Інспекції встановили, що загальна сума шкоди, заподіяної засміченням водних ресурсів, склала майже 372 мільйони гривень.

Також, працівники інспекції зазначили, що це засмічення відбулося в межах природно-заповідного фонду – РЛП “Сеймський”.
«На території цього ландшафтного парку живе велика кількість тварин, в тому числі й занесених до Червоної книги України, життя яких тісно пов’язане із Сеймом. Відтак, реальні наслідки для довкілля можуть виявитися значно більшими за грошові», – додали до повідомлення.
