Від 24 лютого харківська поліція не припиняла свою діяльність, адже основне завдання НП у Харківській області захист прав громадян та забезпечення правопорядку, очищення від злочинців, за результатами підрозділів від початку повномасштабного вторгнення ста станом на 01.01.2023 розпочато 19 638 кримінальних проваджень як і окупантів на території області, так і колаборантів.
Про це повідомив полковник Управління Національної Поліції у Харківській області, Володимир Тимошко.
Слідчими розпочато 7141 кримінальних провадження щодо злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, у тому числі:
6804 – за ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України,
539 – за ст. 111-1 (Колабораційна діяльність),
208 – за ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України),
58 – за ст. 436-2 (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників)
39 – за ст. 111-2 (Пособництво державі-агресору).
«Безпосередньо у провадженні поліції на теперішній час перебувають 309 кримінальних проваджень щодо колабораційної діяльності та 455 проваджень за фактами обстрілів м. Харкова та інших населених пунктів Харківської області», – зазначає полковник.
Загалом станом на 1 січня 2023 року в Харківській області
– загинуло 1699 цивільних осіб, у тому числі 74 дитини
– поранено 2596 цивільних.
Всього через масовані ракетні удари, танкові та мінометні обстріли, бомбардування на Харківщині зруйновано і пошкоджено 9617 будинків, з яких:
– у Харкові 1428 будинків (1019 багатоповерхових будинків, 409 приватних будинків),
– в Харківській області: 8189 будинків (831 багатоповерхових будинків, 7358 приватних будинків).
Всі будівлі оглянуті поліцейськими – наші слідчі, криміналісти, експерти, вибухотехніки виїжджають на документування наслідків кожного обстрілу.
Також, він зазначив, що на сьогодні в Харківській області деокуповано 340 населених пунктів Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського, Харківського, Чугуївського, Дергачівського районів. З перших днів деокупації там працює поліція, яка допомагає людям оговтатися від жахливих наслідків перебування росіян в наших містах.

