Кава мілітарі

Десятки врятованих життів: у Львові відбулася перша цьогорічна виїзна донація бладбасу

В рамках проєкту «Твоя кров. Моє життя. Наша перемога» 13 лютого у центрі Львова відбулась перша в 2025 році виїзна донація. Збір крові провели у Мобільному центрі крові першому в Україні, сучасному автобусі, обладнаному усім необхідним для обстеження донорів, безпечного та комфортного збору крові. 

Для багатьох донорів це була перша донація. До збору крові долучились 59 донорів, і було зібрано близько 27 літрів крові. Як зазначають лікарі Мобільного центру крові, лише одна донація може врятувати три життя. Потреба у крові та її компонентах є завжди, але зараз, під час війни, вона значно зросла і є постійною.

Чимало львів’ян дізналися про донацію від блогерки Інни Бєлєнь – переможниці шоу «Холостяк» та амбасадорки «Агентів  крові». Інна активно підтримує волонтерську діяльність, долучається до донацій у Києві та Харкові й поширює у своїх соцмережах проєкти, спрямовані на підтримку військовослужбовців та ветеранів. 

«Пам’ятаю вперше долучилась до донації у 18 років. Потім я довгий час жила в Німеччині, але й там здавала кров у донорських центрах. Після повернення до України я побачила, що зараз, як ніколи, актуальні донації. Тому тепер раз на два місяці регулярно здаю кров. Найбільше мені запам’яталася моя перша донація у Харкові. Там є така чудова річ: коли твою кров переливають, приходить смс із повідомленням: «Сьогодні ви врятували життя». Це дуже надихає й мотивує продовжувати здавати кров і надалі», – розповіла Ветеран Медіа Інна. 

До події була залучена команда «Ветеран Медіа», «Агенти крові», «Твоя кров рятує», «Народна самооборона Львівщини», «Ветеран Медіа», а також медперсонал Першого медичного обʼєднання Львова. Важливою частиною кожної донації є волонтери, які допомагають з організацією донації та роботою Мобільного центру крові. Волонтери супроводжували, комунікували та надавали інформацію донорам, здійснювали реєстрацію учасників, а також пригощали гарячими напоями та печивом.

Також до організації донації долучились «Кафе Ринок», які надали донорам  70 купонів на безкоштовний напій та знижку 50% на їжу у магазинах мережі та Кондитерська «ПЕЧЕМО» з тематичним десертом для донорів, лікарів та організаторів донації. 

Після завершення донації всю зібрану кров передали до  Центру крові Першого медичного об’єднання міста Львова. 

Total
0
Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня стаття

Програма ментального здоровʼя “Як ти?” запустила хвилю “Стосунки” 

Наступна стаття

“ІТ для Ветеранів” – безкоштовне навчання від EPAM Campus

Схожі статті

«Коли ти пережив поранення — все життя стикаєшся з його наслідками». Інтерв’ю з військовим і адвокатом Масі Найємом

Запровадження в Україні сучасної ветеранської політики є одним із найнагальніших питань, що потребують уваги вже сьогодні, адже повага…
Детальніше