Щороку, 20 січня, вшановують пам’ять Захисників Донецького аеропорту, котрий встановлено з ініціативи українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт.

Тяжкі бої за аеропорт тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015-го, оборонці, на той час спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку “Дніпро-1”, Добровольчого Українського Корпусу та інші.
“Кіборги” боролися проти проросійських збройних угруповань і окупаційних військ за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.

У наступні місяці ворог регулярно штурмував аеропорт, руйнуючи його інфраструктуру. Старий термінал зазнав сильних пошкоджень у грудні 2014 року. Українські військові втримували позиції в новому терміналі, проте бої за контроль над його поверхами не вщухали. Лінія оборони розширилася до сіл Піски, Водяне та Опитне, які стали важливими пунктами забезпечення захисників.

У січні 2015 року ситуація загострилася. 13 січня впала диспетчерська вежа, а 20 січня ворог підірвав новий термінал, завдавши значних втрат українським захисникам. Попри підрив конструкцій, бійці трималися до 22 січня, коли оборонці вийшли з термінала. Багато поранених потрапили у російський полон.

Оборона аеропорту тривала 242 дні. Завдяки стійкості українських військових, були зірвані плани противника щодо швидкого захоплення стратегічного об’єкта. Хоча аеропорт був втрачений, оборона стала символом мужності та згуртованості української армії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні діє програма безплатного протезування для військовослужбовців/виць.
